Z čeho by se měla skládat zdravá snídaně

27. srpna 2009 v 19:03 | MK |  Zdravá snídaně
Zdravá snídaně by vám měla dodat dostatek energie, živin a vody.

Optimálně by měla být založena na proteinu, protože energie z proteinu vydrží 3 a více hodin, zatímco energie z cukrů 3 až 5 minut. Zde je zásadní zaměřit se na kvalitiní, přírodní protein.

Dále by měla obsahovat dostatek vitamín a živin, protože lidské tělo když v noci spí, tak se regeneruje a spotřebovává veškeré vitamíny a minerály, které jste získala za předchozí den. Proto je zcela zásadní dodat při snídani tělu veškeré základní vitamíny a živiny. Prakticky to znamená minimálně pět druhů ovoce a zeleniny v bio kvalitě.

Podstatnou součástí zdravé snídaně je taktéž pitný režim. Lidské tělo přes noc spotřebuje litr vody - člověk se v noci potí a zbytek vyloučí při ranní hygieně. Právě tento litr vody je důležité ráno doplnit. Rozhodně nezačínejte den hrnkem kávy, protože ten vás akorát tak odvodní.

Co tedy snídat?

Před dvěma lety jsem si pokládal přesně tuto otázku a snažil se snídat zdravě. Nastaly zde ovšem dva problémy. První je, že připravit si zdravou snídani je časově nesmírně náročné a za druhé je to i nesmírně finančně nákladné. Poté jsem narazil na koncept zdravé snídaně a byl jsem nadšen. Dnes mám snídani připravenou do 30 vteřin stojí mě 25 korun.

V případě zájmu o toto řešení mě neváhejte kontaktovat, určitě vám rád poradím.

Více informací naleznete na http://www.snidejzdrave.cz/feelgood
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama