Pitný režim

27. srpna 2009 v 9:57 | MK |  Zdravá životospráva
Proč je pitný režim důležitý?

Pitný režim je zcela zásadní dodržovat, protože lidské tělo se skládá z 60 - 80% z vody. Pokud tedy člověk nepije dostatek tekutin, projeví se to únavou, bolestí hlavy, či stárnutím pokožky. Při nedodržování pitného ražimu se také v těle usazuje velké množství nežádoucích látek.

Kolik pít?

Pokud chcete dostatečně zásobit své tělo vodou, tak musíte vypít minimálně 4 dcl na každých 10 kg váhy. To znamená, že při váze 75 kg musíte vypít minimálně 3 litry, při váze 100 kg už to jsou minimálně 4 litry. Bavíme se zde samozřejmě o minimálních hodnotách, to znamená, že pokud máte více pohybu, či potřebu více pít, tak samozřejmě můžete, dokonce bych řekl, že musíte více pít.

Kdy pít?

Optimální je vypít první litr vody ráno ke snídani. Druhý litr během dopoledne a třetí odpoledne. Při sportovních aktivitách je samozřejmě nutné pravidelně doplňovat tekutiny během a po ukončení sportovní aktivity.

Co pít?

Do pitného režimu se počítá především voda a bylinné čaje. Rozhodně se nepočítá káva, černý čaj, polévky, mléko a slazené vody.

Je pitný režim důležitý při hubnutí?

Ano, voda vám pomáhá pročišťovat tělo.

Více informací naleznete na http://zhubnoutzdrave.webnode.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama