Mám podle tabulek ideální váhu, ale nejsem s ní spokojená - co dělat?

26. srpna 2009 v 22:24 | MK |  Jak na hubnutí
Tato otázka trápí mnoho žen. Zásadní problém je ve výživě!

Všeobecně se za ideální váhu považuje taková váha, při které je vaše BMI v rozmezí 20 - 25. Není ideální nacházet se pod touto hranicí, ani nad touto hranicí.

Nutně ovšem neznamená, že pokud máte BMI 23, tak máte ideální váhu. Zde hraje roli rozložení tukové a svalové hmoty. Svalové hmota je těžší, než tuková. To znamená, že pokud máte hodně tukové hmoty, tak sice nemusíte vážit moc, ale přesto si můžete připadat nafouklá, nebo lidově řečeno oplácaná. V takovém případě je zásadní se zaměřit na pravidelné cvičení a hlavně kvalitní výživu.

Kvalitní výživa je naprostý základ proto, abyste mohla mít ideální váhu a hlavě ideální figuru. Taková výživa by měla být založena na proteinu a měla by obsahovat dostatek vitamínů a minerálů. Samozřejmě by měla být čistě přírodní, ideálně v BIO kvalitě.

Moc dobře vím, že je téměř nereálné si sestavit jídelníček, který bude splňovat takováto kritéria a právě proto nabízím možné řešení. V případě zájmu o toto zdravé jídlo mě neváhejte kontaktovat. Jedna porce tohoto zdravého, čistě přírodního jídla se pohybuje mezi 23 - 30 Kč.

Pokud byste se přecejen snažila sestavit si vlastní jídelníček, tak jeho základem musí být dostatek tekutin a to především čisté vody. Dostatek znamená minimálně 2 litry. Dále by takový jídelníček měl obsahovat minimálně 5 porcí různého ovoce a zeleniny, abyste získala dostatek vitamínů a potom jídlo bohaté na protein. Takovým jídlem jsou například kuřecí prsa, sojové maso, či fazole.

Naopak se snažte vyvarovat pečiva, sušenek, sladkostí, dortů, slazené vody, kávy, černého čaje, červeného masa a kravského mléka.

Zásadní je tělo dobře vyživit přírodním proteinem, dát mu veškeré vitamíny a minerály a dostatek vody. Rozhodně není dobré si zmenšovat porce na minimum, nebo hladovět.

Více informací naleznete na http://zhubnoutzdrave.webnode.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama